Szeretem a házi pástétomokat, szendicskrémeket, kencéket. A bolti dobozos változatokkal szemben - ha én csinálom - legalább tudom, hogy mi van benne. Próbálkoztam már csirkemájjal is, de a gundeles élmények hatására a nőpartis evős estre kipróbáltam a nyulat is. Friss fügét a Culinarisban sikerült beszereznem.
Nyúlpástétomok fügével és aszalt szilvával
50 dkg csontos nyúlgerinc
kb. 50 dkg mangalicazsír
2 ág kakukkfű
3-4 gerezd fokhagyma
½ fej vöröshagyma
3 dl vörösbor
só, bors
0,5-1 dl tejszín
1-2 ek vaj
2 szem érett füge
5 szem aszalt szilva
1 csapott kk fahéj
2 szegfűszeg
A 2 nyúlgerincet két-két darabra vágtam, hogy jobban elférjen a serpenyőben (olyan serpenyőt használtam, amit be tudok tenni a sütőbe is). Kb. 2-3 evőkanál mangalicazsíron picit megkapattam a nyúlhúst, majd ráöntöttem 2 dl vörösbort, tettem hozzá annyi mangalicazsírt, hogy a húst teljesen ellepje. Dobtam a nyúl mellé egy ág kakukkfüvet, fokhagymát és vöröshagymát, és betettem a 80 °C fokra előmelegített sütőbe (mivel mindezt éjfélkor sikerült elkövetnem, szépen elmentem aludni és csak reggel 8-9 között zártam el a sütőt). Amikor annyira kihűlt, hogy már kézzel bátran hozzá tudtam nyúlni, kivettem a nyúlhúst a zsírból, és könnyedén lefejtettem a csontról.
A nyúlhúst késbetétes robotgépbe daraboltam, tettem hozzá tejszínt, sót, borsot és annyi mangalicazsírt (abból is kanalaztam hozzá, amiben sült), hogy kellemesen krémes legyen (a mangalicazsír egy részét vajra is cserélhetjük).
A nyúlpép felét tálkába szedtem és 2 érett fügét aprítottam bele. Az aszalt szilvát kb. ½ dl vörösborban a fahéjjal és a szegfűszeggel felforraltam, majd apró darabokra vagdaltam. A aszalt szilvát egy ág aprított kakukkfűvel a nyúlpép másik felébe kanalaztam.
Friss kenyérrel ettük.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése